Gwarancja lukratywnych zleceń i bardzo wysokich zarobków

Gwarancja lukratywnych zleceń i bardzo wysokich zarobków

PÓŁ MILIONA

wolnych miejsc pracy

Doskonała koniunktura gospodarcza w Niemczech gwarantuje wysoko dotowane zlecenia. Wzrost gospodarczy jest tak duży, że nieobsadzonych pozostaje 500.000 stanowisk pracy. Miejsca te mogą zapełnić dobrze wykwalifikowani pracownicy z Polski i finansowo świetnie na tym zarobić ! Wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć się zleceń na zasadzie samozatrudnienia. Bardzo prosta i bezpieczna forma, mało formalności, a zarobek na czysto dużo większy.

Dzięki samozatrudnieniu

od 500 EUR więcej

każdego miesiąca !

Rozwiązanie jakiego dotąd nie było.

Zaangażowanie samozatrudnionego jest tańsze

Mniejsze podatki, mniejsze obciążenia finansowe, zwolnienia, ulgi i odpisy powodują, że samozatrudnienie to idealne rozwiązanie dla chcących zarabiać więcej. Pracując dla siebie jest się bardziej elastycznym i niezależnym finansowo. Samozatrudnienie to idealne rozwiązanie dla podwykonawców. Niska odpowiedzialność, swoboda wyboru i gwarancja większych zarobków.

Dzięki samozatrudnieniu można bez specjalnych dodatkowych nakładów czasu pracy zarobić dużo więcej miesięcznie, niż pracując jako pracownik. Dzieje się tak na wskutek zastosowania przy samozatrudnieniu zwolnień podatkowych, z których korzysta jednoosobowy przedsiębiorca, a z których nie może skorzystać pracownik zatrudniony na umowę o pracę. To czyni samozatrudnienie bardziej atrakcyjną formą zarabiania pieniędzy niż tradycyjny stosunek pracy.

Zatrudnienie pracownika jest droższe

Zatrudnienie pracownika w Niemczech nie jest dla pracodawców tanie. Z zarobku brutto pracownika aż 1/3 kwoty zostaje odprowadzona na poczet podatków i ubezpieczeń. Pracownik zarabiając 1.500 EUR brutto otrzyma na rękę już tylko ok. 1.000 EUR. Przy tak niskich kwotach aż 500 EUR to potrącenia ! Przy większych zarobkach potrącenia będą jeszcze większe. Pracownik zarabiający 3.000 EUR brutto otrzyma na rękę ok. 2.000 EUR. W tym przypadku potrącenia wyniosą już 1.000 EUR. Im większe zarobki pracownika, tym większe potrącenia.

Ta sama praca za większe pieniądze

Warto dobrze się zastanowić nad optymalnym rozwiązaniem, a tym z punktu widzenia finansów jest samozatrudnienie. Gdyby założyć, że dwie osoby mają wykonać identyczną pracę, to osoba wykonująca tę samą pracę jako samozatrudniony zarobi na rękę dużo więcej, niż osoba zatrudniona u pracodawcy jako pracownik. Biorąc pod uwagę czynnik finansowy, to samozatrudnienie jest bardziej dochodowe niż zatrudnienie.

Wyższe stawki nagradzania

Dodatkowym aspektem przemawiającym za samozatrudnieniem są rynkowe stawki oferowane osobom samozatrudnionym, które są angażowane jako podwykonawcy do wykonywania zleconych prac. Podwykonawcom płaci się większe stawki godzinowe niż pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę.


Optymalne rozwiązanie na dzisiejsze czasy

Dzisiejsze czasy sprzyjają osobom kreatywnym. Wzrost gospodarczy wychodzi naprzeciw ludziom chcącym dobrze zarabiać. Przepisy prawne zostały już bowiem dawno dostosowane do wymogów dzisiejszego rynku. W Niemczech funkcjonuje mnóstwo jednoosobowych firm świadczących swoje usługi jako podwykonawcy. Jedna firma może świadczyć usługę innej firmie. To powoduje powstawanie (szczególnie w budownictwie) piramidek składających się z wielu firm, w których to jedna firma podzleca pracę drugiej firmie, a ta kolejnej. Wszystko jest jak najbardziej prawnie dopuszczalne. Ważne tylko, aby dobrze zarejestrować działalność gospodarczą i w ten sposób zalegalizować samozatrudnienie. Wtedy przed przedsiębiorcą otwierają się nowe możliwości finansowe.